Bartosz Wojdon

Promienie porannego słońca przebijają się przez półmrok hotelowego wnętrza. W smugach światła tańczą pyłki kurzu. Zza okna słychać gwar tętniącej życiem tajskiej ulicy. W poskrzypującym łóżku przeciąga się powabnie kobieta, splątana pościelą. Mruczy seksownie do swojego wspaniałego kochanka, który siedzi załamany na skraju łóżka, patrząc tępo w obskurną ścianę. Uświadomił sobie, że tą namiętną noc spędził z ….

Ladyboy ’em, Kathoey, osobą trzeciej płci….

…czyli kobietą, która urodziła się mężczyzną! Odwiedzając Azję, w szczególności Tajlandię niejeden raz spotkacie Ladyboy ’ów na swojej drodze. Obsłużą Was w sklepie, hotelu, biurze, a nawet będą masować. Nas to spotkało kilkakrotnie, ale tylko parę razy rozpoznaliśmy pod mocnym makijażem mężczyznę. A ile razy tego nie zauważyliśmy? Bóg jeden raczy wiedzieć.

Początkowo gdy zdekonspirowaliśmy jakiegoś „mężczyznę w damskich ciuszkach”, kopaliśmy się po nogach pod stołem, sycząc przez zęby „Patrz to facet!”. Z czego wynikało nasze niepoważne zachowanie? Przede wszystkim z braku wiedzy, niezrozumienia zjawiska ze względu na różnice kulturowe, które dzielą mieszkańców chrześcijańskiej Europy, a Tajów.
Określenie Ladyboy jest terminem stworzonym przez Anglików, ponieważ w naszej kulturze nie ma odpowiednika tajskiego Kathoey, czyli osoby trzeciej płci, która nie jest ani kobietą, ani mężczyzną. Buddyzm, w odróżnieniu od innych religii świata, wyróżnia właśnie trzy płcie. Jego wyznawcy twierdzą również, że każdy z nas kiedyś był lub będzie Kathoey. Wiąże się to z Karmą. Gdy popełniliśmy zbyt dużo „grzechów” w poprzednim życiu, w następnym zostaniemy „za karę” Ladyboy ’em. Spotkałem się z opinią, że chodzi głównie o występki na tle seksualnym, w szczególności takie, w których ucierpiała ciężarna kobieta. Kathoey dużo czasu poświęcają modlitwie, próbując odkupić swoje „winy”, czyli zdobyć dobrą Karmę. W społeczeństwie uchodzą za osoby bardzo religijne.Pisząc „grzech” i „za karę”, miałem na myśli kompletnie inne postrzeganie tych dwóch pojęć przez Buddystów, a nas-Chrześcijan. Mianowicie Ci pierwsi nie winią Ladyboy ’ów za czyny dokonane w poprzednim wcieleniu, a raczej im współczują. Uważają ponad to, że człowiek swojej seksualności nie wybiera, a rodzi się z nią. W Tajlandii kultura nieokazywania negatywnych emocji, wstrzemięźliwości w krytyce sprawia, że osoby trzeciej płci mają jeszcze bardziej komfortowe warunki niż w innych krajach, Co nie oznacza, że nie są dalej obywatelami drugiej kategorii. Chociaż kulturowo i społecznie akceptowalni, w tajskim prawie nie są ujęci. Do końca życia oficjalnie w dokumentach zostają mężczyznami.
Zjawisko trzeciej płci nie występuje tylko Tajlandii, lecz w całej Azjii – Wietnamie, Kambodży, Japonii, a nawet na chrześcijańskich Filipinach, gdzie Ladyboy’e cieszą się dużą tolerancją, ale także w Indiach, na wyspach Samoa, Syberii i wśród Eskimosów. Zjawisko trzeciej płci jest szersze, niżby się początkowo mogłoby się zdawać. W zależności od kraju różnie Kathoey będą różnie nazywani i postrzegani. Przeważnie osoby trzeciej płci pełnią szczególną rolę w społeczeństwie, na przykład Szamanów na Syberii, czy Widżry w Indiach, które chociaż nielubiane błogosławią nowonarodzonego pierworodnego,

"Dziewczyny" na Filipinach Źródło: myladyboydate.com

„Dziewczyny” na Filipinach Źródło: myladyboydate.com

Próbując podejść do sprawy naukowo, zdefiniowanie takiej osoby nie jest proste, ponieważ określeń medycznych, kulturowych można byłoby wymienić całą listę. W dostępnych publikacjach znajdziemy klasyfikacje, dokonane przez różnych psychologów i seksuologów. Każdy z nich przedstawia inną definicję. Poczynając od transseksualizmu, poprzez interseksualność, transwestytyzm, po zniewieściałego homoseksualistę… Powiedziało Wam to coś? Kompletnie nic…

Być kobietą, być kobietą, być ladyboy ’em…

Kobiety które jak same mówią o sobie „zostały uwięzione w męskim ciele”, od najmłodszych lat dzieciństwa czują, że ich ciało nie należy do nich, a ich przyszła rola w społeczeństwie nie będzie przez nie dobrze odegrana. Trzeba przyznać, że młodzi chłopcy nie mają łatwego zadania, szczególnie gdy pochodzą z wielodzietnych, biednych rodzin. W Tajlandii obowiązuje stereotyp „Macho”, nie każdy młody mężczyzna jest jemu w stanie dorównać. Po drugie dzieci mają obowiązek utrzymywania rodziców i reszty rodziny, skutkuje to rozwiniętym seksbiznesem, w którym można „łatwo i dużo” zarobić. Pieniądze w Tajlandii pozwalają nie tylko zmazać skazę swojej seksualność, ale przede wszystkim wybić się, zdobyć szacunek i pozycję w społeczeństwie. Wielu chłopców, marzących o zmianie płci, pragnie osiągnąć sukces, wygrywając wybory piękności – Miss Tiffany’s, zostając gwiazdami radia i telewizji, piosenkarkami, bizneswoman, czy nawet sportowcami tak jak „Piękny Bokser” – Parinya Charoenphol. Marzenia o barwnym i bogatym życiu nie są regułą. Wielu z Kathoey pragnie założyć rodzinę, być żoną, matką i wieść spokojne życie. Jednak zanim marzenia się spełnią czeka ich droga pełna ciężkiej pracy, cierpienia, upokorzenia…

Ladyboy'e w showbiznesie Źródło bangkok.com

Ladyboy ‚e w showbiznesie Źródło bangkok.com

Tak jak już wcześniej wspomniałem większość chłopców odkrywa swoją „odmienność” dość wcześnie. Przeważnie pomoc znajdują u starszych Ladyboy’ów (tzw. „Sióstr”), które kierują i uświadamiają młodego chłopca. Przemianę w kobietę rozpoczyna się od terapii hormonalnej. Potrzebne leki są dostępne w większości aptek. Używane do tego są również tabletek antykoncepcyjne. Najlepiej, jeśli rozpocznie się terapię przed okresem dojrzewania. Zahamuje ona rozwój wszystkich cech męskich – mutacji głosu, wzrostu jabłka Adama, przyrostu owłosienia i masy mięśniowej oraz rozwoju męskiej postury. Żeńskie hormony spowodują rozwój cech kobiecych, czyli zmienność charakteru i rozwój piersi. Z tym pierwszym oczywiście żartowałem :P Zbyt późno rozpoczęta terapia nie jest w stanie cofnąć efektów męskiego dojrzewania, dlatego niektórzy panowie nigdy nie będą w stanie osiągnąć wymarzonego kobiecego piękna.

Mimo tego, że Tajlandia jest bardzo tolerancyjna wobec takich osób, zawsze ujawnienie się jest ważnym i decydującym wydarzeniem w życiu każdego Kathoey. Przeważnie decyzja eks-syna nie jest akceptowana przez rodziców. Kończy się wyprowadzką i szukaniem szczęścia w większym mieście. Chociaż są obywatelami drugiej kategorii, przeważnie znajdują pracę w usługach – w sklepach, hotelach i barach. Nie bądźcie zdziwieni, jeśli będzie obsługiwać Was pani z porannym zarostem i śmiesznym, nienaturalnym głosem. Większość Ladyboy ‚ów znajduje zatrudnienie w ulicznym showbiznesie, lub seksbiznesie. Występują w kabaretach oraz różnego rodzaju show’ach dla turystów. Stają się gwiazdami filmów porno i trudnią się prostytucją (UWAGA! Panowie!). Zdarzają się również sytuacje, kiedy rodzice wspierają swoje dziecko i dokładają wszelkich starań, aby zmiana płci przeszła szybko i pomyślnie. Oszczędza to ich dzieciom upokorzenia i sprzedania swojej moralności na ulicach Bangkoku.

Ladyboy'e w barach dla facetów Źródło WillyThuan

Ladyboy’e w barach dla facetów Źródło WillyThuan

Jednak terapia hormonalna, ubrania i kosmetyki nie pozwalają zostać prawdziwą kobietą, wszystkich Ladyboy ’ów czekają bolesne i kosztowne operacje. Obowiązkowym zabiegiem jest wstawienie implantów piersi. Dodatkowo mogą się poddać plastyce twarzy i pośladków. Finałem przeistoczenia się w kobietę jest…ciężki temat dla faceta… Orchidektomia, czyli ucięcie…wiecie czego oraz utworzenie pochwy. Oczywiście taka kobieta jest bezpłodna. Zabieg ten jest bardzo bolesny i kosztowny, dlatego nie każda „kobieta” na niego się decyduje. Tutaj istnieje pewien podział na Kathoey, które chcą przejść operację zmiany płci (Królowe), oraz na takie, które nie planują się jej podać. Ponoć pierwsza grupa została Ladyboy ’ami z czystego pragnienia zmiany płci, natomiast druga z czystej chęci zarobku.

10 sposobów na rozpoznanie Ladyboy ‚a.

Przygotowując materiał do artykułu spotkałem się z kilkoma świadectwami mężczyzn, a nawet kobiet, które znalazły się nieświadomie w sytuacji intymnej z Ladyboy ’em. Oczywiście większość twierdzi, że uciekła z obrzydzeniem z hotelowego pokoju. Jednak część nie tylko zasmakowała seksu z osobą trzeciej płci, ale także jest z nią w normalnym związku. I jest to relacja na pewien sposób heteroseksualna.
Oczywiście większość z Was stwierdzi: „Ale przecież umalowanego faceta da się rozpoznać !”. Chyba poseł Grodzką, albo innego wielkiego, barczystego Europejczyka z umalowanym na krwisto czerwono ustami i ogromnym sztucznym biustem. Ze swoim przekonaniem może być pewni „niespodzianki” w majtkach. Azjaci przez swoją drobną, szczupłą budowę i wysoki tembr głosu świetnie adaptują się do roli kobiety. Dobrze „zrobiony” Ladyboy jest o niebo seksowniejszy i ponętniejszy od przeciętnej Tajki. Posiada on długie i zdrowe włosy, jędrny i idealnie kształtny biust, bezdyskusyjnie zgrabną pupę i nogi tak szczupłe, jak u modelki wybiegowej. Ponad są żywiołowi i bardzo kobiecy w swoim zachowaniu, w odróżnieniu od cichych i spokojnych Tajek Jeśli dałeś się złapać w sidła jednego z nich, podpity i poszukujący łatwego seksu, to wiedz jedno – wpadłeś jak śliwka w kompot. …Dalej mi nie wierzysz? Zrób poniższy test:

Czy rozpoznałbyś Ladyboya

Czy rozpoznałbyś Ladyboy ‚a?

Oblane? Tak sądziłem. Na stronach internetowych przeznaczonych dla turystów szukających uciech seksualnych w Tajlandii znalazłem poradnik – 10 WAYS TO SPOT A LADYBOY. Oto one:
Zbyt wysoki:Tajki nie należą do wysokich. Z reguły Kathoey są wyżsi. Mogą mieć około nawe t180 cm wysokości

 • Zbyt kobiecy:o Aż przesadnie kobiecy. Przeważnie mają ostry makijaż. Ich ruchy, zabawianie się włosami są nienaturalne, przerysowane. Zachowują się jakby byli na wybiegu, w odróżnieniu od normalnych kobiet.
 • Zbyt żywiołowi: Zachowują się przeważnie głośno,zbyt entuzjastycznie i impulsywnie. Ponoć sprowokowanie bójki sprawi, że Ladyboy się ujawni.
 • Zbyt duże piersi: Odbiegające od azjatyckiej średniej. Należy zauważyć, że Azjatki nie są obdarzone zbyt dużym biustem. Nie dajcie się nabrać, gdy Ladyboy będzie Wam wmawiał, że jego piersi są prawdziwe, wtulając was w swój dekolt.
 • Brak stanika! Jakkolwiek mały biust miałaby Azjatka i gdziekolwiek by pracowała, nawet w barze Go-go, będzie miała stanik! Tylko Ladyboy’e nie noszą staników.
 • Głos Oczywiście Kathoey ćwiczą, aby zmienić swój głos. Jednak wciąż pozostanie on nienaturalny. W upojnej chwili zapomnienia może nawet zdradzić swój męski głos.
 • Jabłko AdamaUwaga! Można je usunąć chirurgicznie.
 • Ubrania: Ladyboy ubiera się wyzywająco i seksownie. Nie krępuje go prezentowanie swojego ciała. Przecież chce być pożądany przez mężczyzn, poczuć się kobieco.
 • Ramiona: Mogą być szersze i bardziej kwadratowe niż u dziewcząt.
 • Dowód osobisty: W Tajlandii nie ma regulacji prawnych dotyczących osób trzeciej płci. W dowodzie ZAWSZE pozostaje wpisana pierwsza płeć.

  Uważaj wpadłeś im w oko ;)

  Uważaj wpadłeś w oko Ladyboy ‚a ;)

Istnieje prawdopodobieństwo, że to Ty wpadniesz w oko Kathoey. Młodość poświęcają karierze i zabezpieczeniu swojej przyszłości, przez co nie mają czasu na związki. Pracują w showbiznesie lub seksbiznesie, więc szybko kończą kariery. Po ich zakończeniu zaczynają się rozglądać za partnerem lub nawet mężem. Stwierdzono, że jeśli jesteś kasiastym, białym, umięśnionym facetem, kipiącym testosteronem masz duże szanse u Kathoey. Im bardziej męskiego faceta ona posiada, tym bardziej czuje się kobieco . Ale to tylko naukowa teoria. Te dziewczyny wiążą się też z normalnymi facetami, którzy są w stanie je pokochać, zaakceptować ich pokręconą historię życia i brak potomstwa w przyszłości.

Lekcja tolerancji od Ladyboy ‚a

Wyobraźcie sobie sytuację… Mieszkacie w Polsce. Macie 13 lat, uczęszczacie do gimnazjum. Waszym głównym zajęciem po szkole, jest szwendanie się z paczką kolegów po rejonie. Nagle pewnego dnia jeden z waszych przyjaciół zostaje dziewczynką. Zmienia głos. Ubiera się w damskie ciuszki. Rozpoczyna terapię hormonalną. Jedno jest pewne, nie zaakceptowalibyście go i nie dalibyście mu żyć. Zmusilibyście go do rozpoczęcia nowego życia w innym mieście. Będąc w Tajlandii, robiąc zakupy w sieciówce 7eleven, byłem świadkiem jak do sklepu wpadła grupka młodych, szkolnych kolegów. Przecież to nic szczególnego, powiecie. Tylko, że jeden z nich był w damskich ubraniach. Sytuacja w Polsce nie do pomyślenia.
Podobną historię poznałem na blogu Skok w Bok Blog. Autor pracował przez pewien czas w tajskiej szkole. Podczas lekcji chciał podzielić uczniów na dwie grupy według płci. Uczniowie z uśmiechem na twarzy wytłumaczyli, że przydałaby się jeszcze jedna podgrupa dla kolegów-Kathoey. Podobno szkole w Chang-Mai całkiem niedawno zbudowano nawet łazienki dla trzeciej płci.

W drodze do szczęścia

Opisując zjawisko Kathoey, nie tylko miałem na celu zapoznanie Was z tą egzotyczną i niesamowitą częścią kultury Azji, która odwiedzających Tajlandię, może dosłownie dotknąć. Mam nadzieję, że po przeczytaniu mojego artykułu nie zareagujecie ucieczką, czy zniesmaczeniem na widok umalowanego faceta w damskich ciuszkach. Na pewno nie jest możliwe uniknięcie szoku kulturowego i zdziwienia. Jednak pamiętajmy, zanim parskniemy śmiechem na widok Ladyboy ’a, zastanówmy się co ten człowiek przeżył, aby spełnić swoje marzenia – pokonał własną naturę. Szanujmy ich, za ich ciężką pracę, determinację i uparte dążenie do celu, jakim jest szczęście i akceptacja samego siebie.
Osobiście do niedawna także nie byłem świadomy co osoby transseksualne czują, w jakiej sytuacji się znajdują. Parę miesięcy temu trafiłem na kilka wywiadów z osobami transseksualnymi. Historie tych osób były pełne dramatyzmu, walki w samotności, poświęcenia, prześladowań, niezrozumienia. Bohaterowie tych historii całą pracę swojego młodego życia, poświęcały na to, żeby uwolnić się od starego ciała. Gdy Ty i ja w najlepszych przypadku zbieraliśmy na komputer, wakacje, samochód, czy mieszkanie, oni każdy grosz odkładali na operacje. Na zakończenie proponuje taki eksperyment…. Zamknij oczy! Wyobraź sobie, że jesteś przeciwnej płci, że zostałeś uwięziony w delikatnym ciele kobiety… zostałaś uwięziona w brzydkim i owłosionym ciele mężczyzny. Otwórz oczy… Jak się czujesz w nowej roli?
PS:Dobrze? To najwyższy czas na zmianę płci 

Poznajcie również Tajskie duchy, które lubią czerwoną fantę

 

Dołącz do grona Kursowiczów!

W prezencie otrzymasz:

 • Comiesięczny przewodnik po ekstra miejscu
 • Dostęp do dodatkowych materiałów i treści
 • Pierwszeństwo dostępu do artykułów i filmów
Potrzebujesz pomocy w zoogranizowaniu swojego wyjazdu? Organizowanie wyjazdów FAQ Plany podróży
19

 • Bolivia 'In My Eyes' pisze:

  Przeczytalam jednym tchem! Czlowiek, widzac ladyboy, zazwyczaj nie zastanawia sie co kryje sie pod maska makijazu i wyzywajacych ubran. A czesto, jak to sam powiedziales, jest to dramat osoby zamknietej we ‚wlasnym’ ciele.

 • sam pisze:

  łał fajny artykuł ;) pozwala inaczej spojrzeć na to co przez „drągali z podwórka” jest nazywane pedałami czy innymi choróbskami. Wszystkich ludzi powinno się szanować, a zwłaszcza tych, którzy potrafią spełniać swoje marzenia, nawet te które są trudne lub krytykowane przez innych;/

  • Bartosz WojdonBartosz Wojdon pisze:

   Cieszę się z każdego czytelnika, który przebrnie przez ten długi artykuł i dostrzega uniwersalny przekaz, jaki zawarłem w artykule. Pozdrawiam i wracaj do nas częśćiej :)

 • Ladyboy pisze:

  ja cche sie ożenic z ladyboy szukam własnie takiej Pozdrawiam wszystkie ladyboy w tajladi mam nadzieje ze znajde taka miłosc:*.

  • Bartosz WojdonBartosz Wojdon pisze:

   W takim razie życzymy szczęścia w miłości i znalezienia tej odpowiedniej osoby :)

 • Frank pisze:

  Bardzo dobry artykuł. Wielu Polaków mogłoby się uczyć od Tajlandczyków tolerancji.

  • Bartosz WojdonBartosz Wojdon pisze:

   Myślę, że powinno. Chociaż uważam, że obie strony w Polsce powinny się uczyć Tajów normalnego podejścia do sprawy seksualność. Podejrzewam, że niekiedy zbytne demonstrowanie swojej orientacji też wzbudza agresję, czy nie tolerancję u pewnych osób. Bez skrajności i bez widowiskowego pokazu sił obu stron myślę, że obie strony żyłyby sobie normalnie i spokojnie.

 • Krzychu pisze:

  Naprawdę ciekawy artykuł i ładne chłopaki. Dla mnie jako dla biseksualisty jest to kwintesencja spełnienia swoich marzeń. Nie orientuje się Pan, czy oni chętnie opuściliby Tajlandię, aby zamieszkać z przeciętnym Europejczykiem? Polakiem?

  • Bartosz WojdonBartosz Wojdon pisze:

   Z tego co się orientuje w podejściu Tajów do związków. Prawdopodobnie nie będzie dla nich wielkim problemem przeprowadzka do Polski. Dziewczyny, a szczególnie ladyboye szukają szansy/ratunku w zachodnich turystach, którzy pozwolą im podwyższyć status życiowy. Musisz uważać, ponieważ zdarza się, że z ich strony nie ma czasami szczerości, tylko i wyłącznie chłodna kalkulacja.

 • KhunThai pisze:

  Nazywanie kogoś w Tajlandii Kathoy to jak w Polsce powiedzieć do kogoś Ty Ku*wo! Słowo jest niesamowicie obraźliwe i wulgarne. To tak wedle ścisłości. Pozdrawiam nauczyciel tajskiego i rodowity tajlandczyk.

  • Bartosz WojdonBartosz Wojdon pisze:

   Dziękuję za informację i fachowe zabranie głosu w tej sprawie. Czy mógłbyś nam zdradzić coś więcej jak takie osoby funkcjonują w społeczeństwie tajskim? I jeśli poruszyłeś temat nazewnictwa tego zjawiska, to jak takie osoby Tajowie nazywają w sposób niewulgarny? Czytając różne opracowanie na ten temat nie znalazłem innej tajskiego słowa na taką grupę społeczną.

 • Edi pisze:

  Wspanialy artykul, facet to nie zawsze plec brzydka ;-) bylo by milo zeby polacy nauczyli sie czegos i zrozumieli ze natura czasem komplikuje nam zycie

 • Lestrab pisze:

  Ten artykuł musiałby przeczytać Artur Zawisza! Może wtedy by zrozumiał co to znaczy „tolerancja”.

 • terry pisze:

  FAJNIE O TYM PISZESZ.
  CZYTAM Z PRZYJEMNOŚCIĄ.
  TROCHĘ TO SZOKUJĄCE!

 • Szperałem w necie znalazłem Twój artykuł… tak się wziąłem za jego czytanie, że aż przestałem jeść… teraz muszę zjeść zimny obiad (dzięki)… ale do rzeczy w wakacje pojechałem do Ojca do Norwegii, mieszka na osiedlu gdzie jest pełno imigrantów z Filipin i w tym Acelle… 17 letni transeksualista :))) poznałem Ją przypadkiem, dosłownie wpadliśmy na się idąc chodnikiem. Tak się zaczęło… rozmowy, pisanie, spotkania. Nie wygląda jak kobieta, raczej jak zniewiesciały chłopiec :) ciemna karnacja,delikatna twarz, pełne różowe usta, czarne oczy, krótkie włosy z grzywką, nogi jak patyczki… tylko u biera się w kobiece ciuszki. Szczerze nigdy nie ciągnęło mnie do chłopców ;-; wręcz przeciwnie, uganiałem się za dziewczynami jak szalony i sam nie narzekam na niepowodzenia u kobiet… ale on tak mówił o swoim życiu, że chce być kobietą, wyjazd do Norwegii przeszkodził mu w zmianie płci…że zacząłem traktować go jak 100% kobietę…. (żeby nie było nie jestem jakimś staruszkiem który czeka na naiwnego mlodego chłopca… czysta pedofilia i nic więcej. Jestem w takim samym wieku co „Ona” ;) ) dziś tylko czekamy aż znajdzie się okazja abym mógł przylecieć do Ojca i się z „Nią” zobaczyć. No to na tyle o moim spotkaniu z Ladyboy’em ;))) miłego dnia

 • Arctos pisze:

  „Ponoć pierwsza grupa została Ladyboy’ami z czystego pragnienia zmiany płci, natomiast druga z czystej chęci zarobku.” – Bzdura. Większość kobiet trans nie chce ucinać wacka ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że takiej dziewczynie po operacji zwyczajnie odbije. Wiem co mówię, rozmawiałem z wieloma ladyboyami. Byłem nawet w Tajlandii w 2013 roku u swojej (obecnie już byłej) dziewczyny trans.

  Co do testu by rozpoznać kobiety i mężczyzn – nie ma tam mężczyzn, są jedynie kobiety genetyczne i kobiety trans. Pytanie zostało źle zadane.

 • teryo pisze:

  Ci do tego show biznesu, czy seksbiznesu to przesada. Znam shemale, które pracują jako menedżerki w firmach. Co do piersi, to zażywanie hormonów powoduje to że piersi rosną i są wielkości typowo azjatyckiej.

 • Freak007 pisze:

  Czy aby na pewno warto ludzi straszyć? Podobno wielu „heterofacetów”, uwielbia ladyboy’ów! Podobno jak chcecie skorzystać z usług tajskiej prostytutki (tak , tak tam się jeździ także po sex), to uważajcie bo owszem są fajne, ale w przeciwieństwie do wielu innych prostytutek na świecie wciskają kit że coś do was poczuły no ale że są biednymi prostytutkami i mają ciężką sytuację finansową więc…więcej chyba pisać nie muszę. Tajskie prostytutki mogą być bogatsze niż wy!
  Czytałem ostatnio jakiś artykuł po angielsku napisany przez faceta, który w Tajlandii korzysta z usług prostytutek. I świadomie postanowił mieć sex z ladyboy’em. I tez pisał że wszyscy ostrzegają przed trzecią płcią itd. , ale doszedł do wniosku że dlaczego właściwie wszyscy przed tym ostrzegają czy coś takiego…
  Zrobił to świadomie i było to porównywalne do trzęsienia ziemi!! Najlepsze jest to że na spotkaniu z ladyboyem czujesz się jak z normalną kobietą i można wyczuć że i ona (tak ONA!) ma też z tego spotkania przyjemność i niezły ubaw. Mężczyźni (hetero) którzy świadomie podejmują takie kontakty seksualne określają tych ludzi jako kobiety i dziewczyny a nie mężczyzn w sukienkach (pod stołem też się nie kopią i nie szeptają:)) Można szybko wyczuć że to umysł i charakterek kobiety tylko że natura zrobiła im K******i dowcip.
  Także może nie ma się co denerwować. Jeśli spotkacie w klubie takich ludzi to może wystarczy postawić kilka drinków i wspólnie potańczyć (nikt nie mówi że trzeba się od razu bzykać:)).
  Podobno po 6 miesiącach w Tajlandii w otoczeniu Kathoey nauczycie rozpoznawać się ich z daleka.
  Chyba zawsze mają nieco większe dłonie, nieco inne rozmiary i proporcje palców dłoni, podobno budowa nóg jest troszke inna. Starają się czasami mówić nieco wyższym głosem. Ich rysy twarzy też mają w sobie „męski pierwiastek”, ale i tak moga być niesamowicie Piękne(ni?/).
  A podobno jeśli spotkacie jakąś laskę i macie jakieś wątpliwości to podobno należy zapytać WPROST kim jest!
  Podobno w takiej sytuacji tajlandzki ladyboy nie skłamie i powie wam prawdę-czytałem że Kathoey są generalnie o wiele bardziej uczciwi od tych cudownych tajek szukających bogatego frajera.

 • Ja pisze:

  Przykro mi to stwierdzić, ale z mojego punktu widzenia tekst jest ignorancki. Znam temat bardzo dobrze i zauważyłam również kilka błędów merytorycznych, chociaż nie one są powodem, dla którego piszę. Nie wiem, czy autor zdaje sobie sprawę z tego, że określenie osób transpłciowych jako przebranych gości ze szminką na ustach, to jawna obraza i nie tylko dla kathoey, ale jakiejkolwiek osoby transpłciowej. Niestety jest to bardzo nierzetelne ze strony autora.

 • Więcej komentarzy
Zmontujemy Ci film z urlopu!

Sprawdź naszą ofertę!

DOŁĄCZ DO NAS! OBIERZ KURS NA WSCHÓD
Subskrybuj nasz kanał!

Momencik.... a może dołączysz do grona Kursowiczów?

W prezencie otrzymasz:

 • Comiesięczny przewodnik po ekstra miejscu
 • Dostęp do dodatkowych materiałów i treści
 • Pierwszeństwo dostępu do artykułów i filmów
Jesteś już subskrybentem? Wpisz ponownie swojego maila w pole powyżej i stanie się MAGIA!

Będąc Kursowiczem
niewiarygodnie dużo zyskasz!

 • Comiesięczny przewodnik po ekstra miejscu
 • Dostęp do dodatkowych materiałów i treści
 • Pierwszeństwo dostępu do artykułów i filmów
Jesteś już subskrybentem? Wpisz ponownie swojego maila w pole powyżej i stanie się MAGIA!
bangladesh girls xxx video Young japanese schoolgirl teen used abused 038 hate fucked by daddy pornhubcom hottest porn movies jackie lynn thomas xxx father church fuck upskirt view xxx hd bdo bf Takako nurse gets doggy style perfectgirl net bengali sex actress Desi teen girl sex videos Suck my dick man xxx movie sex mom and children men Tubidy full movie download pakistan sex Desi devar bhabi outdoor fucking xxx porno tube indian fat auntyies illegal sex Delightful chick is giving stud a cock sucking Thestripperexperience - alix lynx arab porn japanese magic mirror Teen squirting very hard with dildo in her ass chinese xxx new bangla axxx